×

Hata

JUser: :_load: 449 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

site-dovme-silme-kalici-cozum
Günümüzde dövme silme işlemi gündemde olan ve artmaya devam eden bir estetik konu haline gelmiştir.

Dekoratif dövmenin eski zamanlara dayanan bir tarihi vardır. Şu anda  dünya da yaşayan insanların %20sinde dövme bulunmaktadır ve bu oran gün geçtikçe artmaktadır.

Dövmeler nasıl silinir?

Dövmenizi tamamen silmek yada büyük oranda rengini açmak için tıbbı lazerler kullanılır. Boya partikülleri laser ışınını absorbe ettiğinde parçalara ayırırlar ve daha sonra bağışıklık sistemi tarafından emilirler. Bu işlem genellikle birkaç hafta sürer. Dövme ne kadar büyükse boya partiküllerini kırmak için o kadar çok seans gerekecektir.

Qswiched lazer ile dövme silme nasıl olur :

Diğer lazer ve yöntemlerden en büyük farkı ağrısız acısız ve en önemlisi tedavi sonrası ciltte herhangi bir lke iz bırakmıyor olmasıdır.

Spectra, özellikle dövmelerin ve derin pigmente lezyonların ortadan kaldırılması için Lutronic tarafından tasarlanan yeni bir sistemdir. Spectra, 1064 nm ve 532 nm olmak üzere iki farklı dalgaboyu üretebilen bir Q-switched Nd:YAG lazerdir. Q-switched teknolojisinin en büyük özelliği; aşırı kısa bir sürede (birkaç nanosaniye) son derece güçlü atışlar yapabilmesidir.
Çift dalga boyu sayesinde, tek bir sistem ile sayısız renkteki dövmeleri çıkarabilmektedir. Kızıl ötesi ile çalışarak (1064 nm), cilt melanini ve dalga boyu arasında düşük bir etkileşimle, koyu renkteki ciltlerde bile siyah ve mavi renkli dövmeleri çıkarabilmektedir. Yeşil ışık ise (532 nm) kırmızı ve tonları üzerinde çalışmaktadır.

Uygulamadan sonra cildim nasıl görünür?

Uygulamadan hemen sonra cildinizde beyazlaşma görülecektir, dövme çevresindeki alan kızarabilir ve kabarıklık görülebilir. Bu normaldir ve zaman geçtikçe gözden kaybolur. Sonuçlar her uygulamadan 5-6 hafta sonra görülebilir

Dövme tamamen kaybolacak mı?
Birçok durumda, evet. % 95 'den fazla soluklaşmış dövmede başarılı olunmuştur. Bununla birlikte, bugün tüm dünyada kullanılan birçok mürekkep çeşidi olduğunun, bilinmesi önemlidir. Hangi dövme mürekkebinin, hangi derinlikte uygulandığının bilinmemesi, dövmenin hangi oranda silinebileceğini tahmin etmeyi de imkansız hale getirir.. 

Online Randevu

Yorum eklemek için giriş yapın
JoomShaper