site-leke-tedavisi
Melasma Nedir ?

Melasma bronzlasma lekeleri veya bronz spotlarına tıbbi olarak verilen addır. Bu hafif leke ya da spotlar yanaklarda veya göz çevresinde simetrik olarak görülür. Bu lekeler yaşlanma sürecinin hormonel değişiminden veya güneş ışınlarına maruz kalmaktan meydana gelir. Aynı zamanda hamilelik dönemimde ve doğum kontrol ilacı kullanan kadınlarda melasma oluşabilir.

Nasıl Oluşur?

Cildiniz melanin adı verilen bir pigment içerir. Cildinizde bulunan melanin miktarı sizin gerçek cilt renginizi belirler. Güneşe maruz kalma yada diğer faktörlerden dolayı aşırı melanın üremesi koyu leke görümüne neden olan yoğun bir tabaka oluşturur.

Lazer Toning Nedir?

Lazer toning, görünür pigmentasyonu azaltmak için lazer enerjisi ile karbon maske uygulamasını içeren iki parçalı benzersiz bir işlemdir. Lazer Toning sadece cildin dokusunu ve prüzlerini iyileştirmekle kalmaz bunun yanı sıra cilt gözeneklerini ve ince krışıklıklarıda azaltır.

Sonuçlar ne zaman görülür?

Melasma tedavisinde etkili sonuç alabilmek için 6 – 8 seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Hiçbir yan etkisi yoktur ve tamamen kullanıcı dostudur. Bu uygulama hiç zaman kaybı yaşatmaz ve tedaviden hemen sonra normal hayata devam edilmesinde hiçbir sakınca yoktur.

Online Randevu

Bu kategoriden diğerleri: « Kirpik Ekleme Oksijen Terapi »
Yorum eklemek için giriş yapın
JoomShaper